Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Monetų, banknotų ir medalių aukcionai

Monetų, banknotų ir medalių aukcionai - numizmatikos aukcionai | OneBid aukcionų namai internete

Monetų aukcionai - tai galimybė susipažinti su plačia numizmatine kolekcija. Pristatomuose egzemplioriuose rasite aukso amžiaus ir tarpukario laikotarpio monetų. Kad būtų galima nustatyti tikrąją monetų būklę, mūsų aukcionuose esantys egzemplioriai pažymėti išsaugojimo lygiu.

Užsiprenumeruokite mūsų nemokamą naujienlaiškį ir stebėkite šiuo metu vykstančius monetų aukcionus. Užsiregistruokite ir dalyvaukite bei pirkite, kad ir kur šiuo metu būtumėte.

Numizmatika - kas tai?

Numizmatika - tai istorijos mokslų šaka, nagrinėjanti monetas ir banknotus istoriniu, estetiniu ir techniniu požiūriu. Jos ištakos siekia XIV a., tačiau didžiausias suklestėjimas įvyko Renesanso laikotarpiu. Šiandien numizmatika siejama su kolekcionavimu. Tai ne tik įdomus pomėgis, bet ir saugi kapitalo investicija. Taip yra todėl, kad numizmatikos gaminiai dažniausiai gaminami iš aukso, kuris išlaiko savo vertę nepriklausomai nuo valiutų rinkų svyravimų.

Monetų aukcionai - kolekcinių monetų rūšys

Nuo seniausių laikų monetos atliko vieną esminę funkciją - ekonominę. Jos ėmė keisti barterinius mainus, už jas buvo galima įsigyti produktų ir paslaugų. Tačiau laikui bėgant imta kurti monetas, kurios nepatekdavo į piniginę apyvartą ir atlikdavo tik kolekcinę funkciją. Šiandien kiekvienas numizmatas išskiria keletą kolekcinių monetų rūšių, tarp jų:

 • Proginės monetos - tai monetos, kurios kaldinamos ypatingomis progomis, pavyzdžiui, minint svarbias sukaktis arba pagerbiant iškilias asmenybes. Jų tiražas paprastai būna ribotas, o reali pardavimo vertė yra daug didesnė už nominaliąją. Praktiškai jos nėra apyvartoje, tačiau yra teisėta mokėjimo priemonė;
 • lydmetalės monetos - tai investicinės monetos, įsigyjamos būtent šiuo tikslu. Jos kaldinamos kiekvienais metais, o tai jas skiria nuo kolekcinių monetų. Investicinės monetos gali tapti kolekcinėmis monetomis, jei jos nustoja būti gaminamos arba tampa istoriškai reikšmingos;
 • apyvartinės monetos - monetos, kurios šiuo metu yra arba buvo teisėta šalies mokėjimo priemonė. Šios rūšies monetos dažniausiai randamos aukcionuose, o jų vertė priklauso nuo jų retumo ir išsaugojimo būklės.
 • bandomosios monetos - tai atskira monetų rūšis, kurios yra bandomosios apyvartinių monetų versijos, nukaldintos prieš pateikiant jas į rinką. Tarp bandomųjų monetų skiriamos šios:
  • serijinės bandomosios monetos - jų gamybai naudojamas nikelis arba žalvaris. Jos skirtos Lietuvos monetų kaldinimo istorijai dokumentuoti, todėl teoriškai yra skirtos muziejams ar institucijoms. Numizmatikos aukcione vargu ar galite įsigyti tokių monetų;
  • bandomosios laidos monetos - tai galutinis bandomasis egzempliorius prieš pateikiant monetas į rinką;
  • kolekcinės bandomosios monetos - paruoštos išleidimui monetos, besiskiriančios tik užrašu "bandomosios";
  • technologinės bandomosios monetos - skirtos išbandyti metalo, ant kurio jos nukaltos, savybes ir antspaudo atvaizdavimo kokybę. Tokios monetos yra labai retos ir kartais pasirodo aukcionuose, todėl už jas mokamos labai didelės kainos.

Numizmatika, monetų aukcionai - klasifikavimo reikšmė

Monetų klasifikavimas - tai monetų išsaugojimo būklės nustatymas pagal priimtą skalę. Šios būklės įvertinimas ypač svarbus dalyvaujant internetiniuose monetų aukcionuose. Kuo geresnė monetos išlikimo būklė, tuo didesnė jos vertė.

Monetų išsaugojimo būklei nustatyti naudojamos dvi skalės: Kopickio ir Šeldono:

 • Šeldono skalė - ji sudėtingesnė ir pagal ją suteikiama ne daugiau kaip 70 balų. Didžiausia vertė reiškia monetų kalyklos būklę, t. y. idealią būklę be jokių trūkumų, o mažesnės nei 50 balų vertės taikomos apyvartoje esančioms monetoms - kuo žemesnis įvertinimas, tuo mažesnė monetos vertė;
 • Edmundo Kopickio skalė - monetų būklė vertinama pagal skalę nuo 1 iki 7, kur 1 reiškia geriausią monetų būklę, o 7 - blogiausią būklę.

Kur galite įsigyti numizmatinių monetų? Monetų aukcionai

Senas monetas galite įsigyti internetu arba stacionariai, pasirinkę tinkamą numizmatikos antikvariatą. Internete atsiveria tikrai puikios galimybės. Kur internete dažniausiai parduodamos numizmatinės monetos:

 • specialistų forumai - senų monetų birža, kurioje galite rasti patyrusių numizmatų siūlomų monetų.
 • privačius numizmatinių monetų pardavimo pasiūlymus - juos galima rasti, pavyzdžiui, skelbimų portaluose arba socialiniuose tinkluose, kur dažnai pardavėjai nežino konkrečios monetos vertės, tačiau ten galima lengvai būti apgautam;
 • aukcionų portaluose, kuriuose galima rasti ir privačių asmenų pasiūlymų, ir kolekcinių monetų, kurias siūlo antikvariato prekiautojai. Tokio portalo pavyzdys - OneBid, kuriame vyksta senųjų monetų aukcionai;
 • oficialios internetinės numizmatinių antikvarinių monetų parduotuvės ir tarnybos, platinančios naujas proginių monetų laidas.

Senų monetų aukcionai - kaip dalyvauti aukcione?

Jei norite greitai ir patogiai įsigyti kolekcinių auksinių monetų, Jums puikiai tiks internetiniai aukcionai. Dalyvauti internetiniuose monetų aukcionuose labai paprasta ir intuityvu. Jums tereikia susikurti paskyrą OneBid svetainėje ir prie jos prisijungti. Tada pasirinkite Jus dominančius aukcionus (monetų, paveikslų, grafikos darbų ir t. t.) ir spustelėkite "užsiregistruoti aukcione". Verta susipažinti su taisyklėmis ir sąlygomis, nes jose pateikiama svarbi informacija apie pradines kainas, užstatus ar aukciono mokesčius.

Kolekcinių monetų aukcionai - internetiniai OneBid aukcionai

Internetinius numizmatikos aukcionus sėkmingai vykdo OneBid svetainė. Siūlome ne tik monetų aukcionus. Mūsų kolekciniai aukcionai taip pat skirti tapybai, skulptūrai, grafikai ar taikomajam menui. Mūsų numizmatikos aukcionuose parduodamos kolekcionuojamos lietuviškos monetos. Organizuojame profesionalius lietuviškų ir užsienio monetų aukcionus. Iki šiol vykdyti monetų aukcionai užtikrino mums aukštą reputaciją kolekcininkų rinkoje. Numizmatiniai aukcionai Lietuvoje tampa vis populiaresni, todėl į mūsų organizuojamus aukcionus įtraukiamos ir monetos iš privačių kolekcijų, ir monetos iš didžiausių Lietuvos aukcionų namų rinkinių.

keyboard_arrow_up