Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Paveikslų ir meno kūrinių aukcionai

Pasinerkite į jaudinantį tapybos pasaulį, kuriame įkomponuoti Vokietijos ir užsienio menininkų paveikslai, arba atraskite savo svajonių monetų, banknotų ir brangiųjų papuošalų kolekcijas. Meno aukcionai - tai renginys, kuriame kreipiamės į žmones, mėgstančius tiek šiuolaikinės, tiek senosios XIX-XX a. tapybos kūrinius, kolekcionuojančius numizmatiką ir vertinančius dailiai pagamintus gaminius iš tauriųjų metalų.

Kviečiame sužinoti daugiau apie būsimus aukcionus. Norėdami juose dalyvauti, sukurkite paskyrą ir užsiregistruokite mūsų svetainėje. Stebėkite aukcioną, kad ir kur šiuo metu būtumėte, ir įsigykite Jus dominančius eksponatus už palankią kainą.

23 Balandis 20:30, Antradienis

Kolekcjonerska Aukcja Sztuki

Meno aukcionai - senoviniai ir šiuolaikiniai paveikslai - į ką verta investuoti?

Investavimas į meno kūrinius tampa vis populiaresnis ne tik turtingiausių žmonių tarpe. Pirma, investuoti į paveikslus, antikvarinius daiktus ar skulptūras yra mažiau rizikinga nei investuoti į vertybinių popierių rinką. Antra, šiuolaikinio meno kūriniai yra gana įperkami, todėl yra prieinami daugeliui žmonių, įskaitant viduriniąją klasę. Šiuolaikinio meno aukcionuose galima dalyvauti turint mažesnį biudžetą. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad tai veikiau bus palyginti neseniai meno rinkoje pasirodžiusių dailininkų paveikslai, o tai didina riziką - nesate tikri, ar tam tikras autoriaus vardas taps vertinamas, taigi ir ar perkamo paveikslo kaina pakils. Senesnis menas jau bus skirtas tik asmenims, turintiems gerokai daugiau lėšų. Jaunų menininkų paveikslų aukcionai yra emocinė investicija; čia, be pinigų, investuojate laiką ir įsipareigojimą. Prieš rizikuojant verta susipažinti ne tik su paveikslo autoriaus asmenybe, bet ir su dabartinėmis meno rinkos tendencijomis bei taisyklėmis, pagal kurias veikia aukcionų namai Lietuvoje. Meno kūrinių pirkimas yra ilgalaikė investicija, todėl reikia suprasti tai, kad pelną gausite tik po kelerių metų.

Kas yra meno kūrinių aukcionas? Paveikslų aukcionai Lietuvoje

Aukcioninis pardavimas yra viešas ir kartu laikomas daugiašale sutarčių sudarymo priemone. Jo tikslas - sudaryti organizatoriaus, šiuo atveju aukciono namų, požiūriu naudingiausią sutartį. Klasikinis paveikslų, antikvarinių daiktų ar skulptūrų aukcionas prasideda registracija, po kurios galima įeiti į salę ir prisėsti arba nevaržomai grožėtis ten eksponuojamais kūriniais. Pasirodžius aukciono vedėjui, jis paaiškina taisykles ir pradeda siūlyti paveikslų, antikvarinių daiktų kainą, o kiekvienas dalyvaujantis asmuo gali nurodyti savo sumą pakeldamas per registraciją gautą numeruotą lentelę. Apie laimėjusį pasiūlymą už paveikslą aukciono vedėjas praneša plaktuko smūgiu. Daugeliu atvejų atsiskaitymas įvyksta iškart, kai tik baigiasi jaunojo meno kūrinio aukcionas ir naujasis savininkas gali išsivežti aukciono namų darbuotojų tinkamai supakuotą kūrinį.

Paveikslų aukcionai internetu

Dėl pandemijos vis labiau populiarėja internetiniai (online) aukcionai. Skirtingai nuo klasikinių, stacionariųjų, juose nereikia dalyvauti asmeniškai, todėl sutaupoma daug laiko, ypač kai artimiausi aukcionų namai yra už kelių šimtų kilometrų. Internetiniai paveikslų aukcionai gali vykti dviem būdais:

  • tiesioginis meno kūrinių aukcionas - paveikslų, antikvarinių daiktų aukcionas - tai tiesioginis aukcionas, kuris transliuojamas vaizdo priemonėmis. Aukciono metu realiuoju laiku aukciono namų darbuotojai priima klientų užsakymus telefonu arba suteikia jiems galimybę patiems dalyvauti aukcione mobilaus ryšio programėlėmis ir tarpininkavimo portalais. Būtent taip veikia OneBid internetiniai meno kūrinių aukcionai. Prieš dalyvaudami tokiame aukcione, verta apsvarstyti, koks yra Jūsų nustatytas finansinis limitas. Jei iš anksto jo nenustatysite, gali paaiškėti, kad aukciono metu, veikiami emocijų, viršijote savo finansines galimybes. Kita vertus, tokio aukciono metu negalite pasiduoti dvejojimo akimirkoms, nes tada paprastai prarandate galimybę įsigyti tam tikrą meno kūrinį. Taip pat neatmeskite tam tikrų paveikslų ar meno kūrinių dėl kainos, nes gali paaiškėti, kad iš tikrųjų ji bus daug mažesnė, nei prognozuoja aukciono vedėjas;
  • statinis paveikslų aukcionas - trunka tam tikrą laiką, pvz., savaitę, o kainą galima permušti prisijungus prie atitinkamo aukciono namų svetainės. Kiekvienas aukcione parduodamas paveikslas yra išsamiai aprašytas. Čia taip pat rasite visą reikiamą informaciją, pavyzdžiui, kiek laiko liko iki aukciono pabaigos arba kiek šiuo metu yra siūloma. Norėdami sėkmingai dalyvauti aukcione, turėtumėte nuolat sekti aukciono eigą ir reguliariai tikrinti aukciono puslapį. Tai padaryti gali padėti tam skirtos programėlės, jei atitinkami aukcionų namai tokias programėles turi. OneBid turi specialią programėlę, skirtą tiek "Android", tiek "Apple iOS" ir "Huawei".

Internetiniai paveikslų aukcionai - kokios būna aukciono metu siūlomos kainos?

Atsižvelgiant į keletą veiksnių (aukciono pobūdį ir etapą, atitinkamo kūrinio kotiruotę rinkoje arba sudėtingą aukciono namų, paveikslo savininko ir aukciono dalyvio teisinį statusą), galite būti tikri, kad aukciono metu susidursite su įvairiomis kainomis, tarp jų:

  • pradinė kaina - aukciono kataloge nurodyta kaina, nuo kurios pradedamas aukcionas;
  • garantinė kaina - tai kaina, garantuojama aukcione parduodamo paveikslo ar antikvarinio daikto savininkui, taip pat kaina, žemiau kurios daiktas negali būti parduodamas aukcione;
  • numatoma kaina - kataloguose nurodoma numatoma kaina, tai yra aukciono namų prognozuojama rinkos kaina, dar vadinama preliminaria kaina;
  • rezervinė kaina - nurodoma kataloge, tai mažiausia kaina, už kurią bus parduodamas kūrinys. Kai kaina viršija šią ribą, aukciono namai gali tikėtis komisinių iš kūrinio savininko, tačiau jei suma nesiekia rezervinės kainos, aukciono namai išlaidų nepatiria;
  • sąlyginė kaina - aukcione pasiekta kaina, kuri yra mažesnė už rezervinę kainą;
  • kaina po plaktuko smūgiu - galutinė kaina, už kurią buvo pasiūlytas meno kūrinys, patvirtinta plaktuko smūgiu;
  • pardavimo kaina - galutinė sandorio, t. y. kūrinio, kaina, pridėjus visus aptarnavimo mokesčius ir rinkliavas.
keyboard_arrow_up